رگولاتوری

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی: صدور پروانه‌های LTE ثابت، FCP و MVNO در دستور کار رگولاتوری

منبع: سینا
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، صدور پروانه‌های ارتباطات ثابت (FCP)، صدور پروانه اپراتورهای مجازی موبایل (MVNO) و صدور مجوز استفاده از شبکه‌های دسترسی ثابت مبتنی بر LTE را از جمله برنامه‌های سال ۹۴ رگولاتوری عنوان کرد.
علی اصغر عمیدیان در همایش سیاست‌ها، برنامه‌ها و انتظارات از بخش فاوا افزود: صدور پروانه‌های مراکز تماس و برگزاری مزایده و اعطای پروانه اپراتور دوم پست از دیگر برنامه‌های رگولاتوری به شمار می‌رود.
وی اظهار داشت: شبکه ملی اطلاعات اصلی‌ترین اولویت وزارت ارتباطات به شمار می‌رود و در این راستا رگولاتوری صدور پروانه‌هایی را در راستای توسعه این شبکه در دستور کار خود قرار داده است.
به گفته عمیدیان، مهمترین اقدامات سال گذشته سازمان تنظیم مقررات اجرای طرح‌هایی مانند رومینگ ملی، ارتقای پروانه اپراتورهای همراه به نسل های سوم و چهارم، ساماندهی وضعیت تعرفه‌ای خدمات ارتباطی از مهمترین اقدامات سازمان تنظیم مقررات بوده و در سال جاری نیز این سازمان برنامه‌های متعددی از جمله توسعه بخش رومینگ، نظارت بر خط فعالیت‌های اپراتوری و گسترش مطالعات مقررات گذاری در شبکه نسل پنجم را در دستور کار قرار داد.
 

​​