تلفن همراه

نخستین نمایشگر 4 هزار پیکسلی برای گوشی‌های هوشمند

شرکت ژاپنی Sharp نمایشگر جدیدی برای دستگاه‌های موبایلی عرضه که تصاویر در آن با کیفیت 4 هزار پیکسل به نمایش درمی‌آید و بر این اساس رکورد باکیفیت‌ترین نمایشگرهای موبایلی جهان شکسته است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این نمایشگر 5.5 اینچی کیفیت 3860 در 2160 پیکسلی دارد و تراکم تصویر در آن 806 پیکسل در هر اینچ مربع است.

نمایشگر جدید مبتنی بر فناوری IGZO ساخته شده است و از ماتریس معمولی RGB بهره می‌برد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که از هیچ قابلیت زیر-پیکسل استفاده نشده است تا کیفیت نمایشگر بالا رود.

البته باید توجه داشت که متاسفانه هم‌اکنون امکان تولید انبوه این نمایشگر وجود ندارد و شرکت Sharp اعلام کرده است تا پیش از سال 2016 نمی‌تواند آن را به صورت گسترده روانه بازار کند. بنابراین اگر شما جزء آن دسته از کاربرانی هستید که تمایل دارید نمایشگر فوق باکیفیت جدید مخصوص گوشی‌های هوشمند را مورد استفاده قرار دهید، باید حدود یک سال منتظر بمانید.

اگر می‌خواهید متوجه شوید که کیفیت 4 هزار پیکسلی چه تفاوتی را نسبت به نمایشگرهای امروزی ایجاد می‌کند، می‌توانید آزمایش آنلاین که در سایت اینترنتی GSMArena ارایه شده است را انجام دهید.


​​