تلفن همراه

Lollipop این هفته سراغ بیشتر گوشی‌های سونی می‌رود

پس از یک آغاز نسبتا کند شرکت سونی هم‌اکنون تعداد بیشتری از دستگاه‌های موبایلی خود را به نسخه Lollipop سیستم‌عامل اندروید مجهز کرد و توضیح داد طی چند هفته آتی لیست جامع‌تری از گوشی‌های آن این به‌روزرسانی را دریافت می‌کنند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت ژاپنی برای ورود به عرصه Lollipop اندکی تاخیر داشته است، اما هم‌اکنون گفته شده است که به زودی بیشتر محصولات آن صاحب این نسخه از سیستم عامل اندروید می‌شوند.

آخرین گوشی‌هایی که فعلا سیستم‌عامل Android 5.0 Lollipop برای آنها ارایه شده است شامل Xperia Z1، Z1 Compact، Z3 Dual و Z Ultra می‌شوند. اسکرین‌شات‌های منتشر شده نشان می‌دهد که این به‌روزرسانی از ایتالیا آغاز شده است و به زودی دیگر کاربران جهانی هم آن را در اختیار می‌گیرند.

این سیستم‌عامل جدید برای مدل‌های مذکور 738 مگابایت حجم دارد و البته کاربران پیش از آنکه اقدام به به‌روزرسانی کنند می‌بایست 1.2 گیگابایت حافظه خالی روی گوشی خود داشته باشند. این به‌روزرسانی حدود 20 دقیقه به طول می‌انجامد.

پس از آنکه کاربران فرآیند به‌روزرسانی را انجام دادند، نسخه سیستم‌عامل آنها به 14.5.A.0.242 تغییر می‌کند. بدیهی است که این اتفاقات تغییرات فراوان روی گوشی ایجاد می‌کند و کاربر در بخش‌های مختلف قابلیت‌ها و ظاهر جدید را مشاهده خواهد کرد.

قرار است هفته آینده گوشی‌های Xperia T2 Ultra و Xperia C3 طی فرآیند مشابه به‌روز شوند.


​​