فناوری

گوگل جست‌وجوی اینترنتی در دستگاه‌های موبایلی را آسان می‌کند

جست‌وجوی اینترنتی در گوشی‌های هوشمند کار دشواری است و کاربر در بسیاری از مواقع با نتایج نادرست، بی‌ربط یا ... مواجه می‌شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اما گوگل تصمیم گرفته است مشکل را برای کاربران موبایلی حل کند تا نحوه مشاهده نتایج حاصل از جست‌وجو توسط آنها تغییر یابد. شرکت گوگل برای رسیدن به این هدف الگوریتم‌های مربوط به نمایش آدرس‌های URL را تغییر داد تا هر سایت اینترنتی کاملا متفاوت به نمایش درآید.

«بارتولومی نیچویج» از مهندسان نرم‌افزاری گوگل در وبلاگ رسمی این شرکت توضیح داد: «با قابلیت جدید آدرس‌های URL که به خوبی سازماندهی شده‌اند، دسترسی سریع را برای کاربر فراهم می‌کنند و از موضوع صفحه گرفته تا نحوه دسترسی به امکانات سایت، همگی به راحتی در مقابل کاربر نمایان می‌شوند».

این فرمت به گونه‌ای تعریف شده است که نام اصلی در نظر  گرفته شده برای هر سایت اینترنتی را به خوبی نمایان می‌کند، دامنه اینترنتی را در معرض دید کاربر قرار می‌دهد، و ساختار آدرس اینترنتی را برای نمایش هرچه بهتر در دستگاه‌های موبایلی مختلف اصلاح می‌کند.

گوگل برای این کار داده‌های مربوط به هر سایت اینترنتی را دریافت می‌کند و پس از تحلیل آن، فرمت ویژه‌ای برای نمایش سایت ارایه می‌دهد که تمام اطلاعات داخلی آن به خوبی نمایان شوند.


​​