اپلیکیشن

یوتیوب با همه دستگاه‌های قدیمی هم سازگار شد

مرکز توسعه خدمات ویدیویی یوتیوب به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گوگل اعلام کرد که در رابط برنامه‌های کاربردی(API) خود مخصوص داده‌ها تغییراتی ایجاد کرده است تا ابزار کاربردی آن بتواند روی دستگاه‌های قدیمی از جمله نسل دوم سیستم Apple TV و دیگر تلویزیون‌های هوشمند و کنسول‌های بازی هم مورد استفاده قرار گیرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز MacRumors با انتشار گزارش جدیدی در مورد تغییرات جدید گوگل توضیح داد و اعلام کرد این اتفاق می‌تواند گستره فعالیت‌های یوتیوب را افزایش دهد.

گوگل در این خصوص با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد: «به دنبال به‌روزرسانی YouTube Data API برای ارایه قابلیت‌های بیشتر، ما نسخه قبلی این رابط کاربری داده‌ای را در تاریخ 20 آپریل 2015 بازنشسته می‌کنیم. این اتفاق باعث می‌شود تا ابزارهای کنونی یوتیوب روی تمام دستگاه‌های الکترونیکی مدل 2012 و قبل از آن هم بتوانند مورد استفاده قرار گیرند».

در ادامه این بیانیه آمده است: «دستگاه‌های الکترونیکی انتخاب شده که در سال 2012 و قبل از آن ساخته شده‌اند تلویزیون‌های و دستگاه‌های پخش Blu-ray سونی، تلویزیون‌ها و دستگاه‌های پخش Blu-ray پاناسونیک، دستگاه‌های قدیمی مبتنی بر سیستم‌عامل iOS، و دستگاه‌های قدیمی مبتنی بر سیستم Google TV را شامل می‌شوند».

بر این اساس گفته شد مدل‌های قدیمی آیفون، iPad و iPod touch می‌بایست مبتنی بر iOS 7 یا نسخه‌های بعد از آن فعالیت کنند تا بتوانند از مزایای کانال‌های ویدیویی یوتیوب بهره‌مند شوند.


​​