رسانه‌های اجتماعی

تاریخچه جست‌وجوهای خود در گوگل را بارگذاری کنید

با قابلیت جدیدی که ارایه شده است، شما هم‌اکنون می‌توانید تاریخچه گشت‌وگذارها و جست‌وجوهای خود در سایت گوگل را بارگذاری کنید.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این خبر که روی یکی از وبلاگ‌های گوگل منتشر شده است و مراکز خبری در پی آن گزارش دادند که این کار بسیار آسان انجام می‌شود و کاربران به راحتی می‌توانند با مراجعه به بخش Account History حساب کاربری خود در گوگل، روی کلید Download که در قسمت بالا و سمت راست صفحه ارایه شده است کلیک کنند تا تاریخچه فعالیت‌های خود را در اختیار بگیرند.

گوگل پیش از این هم امکان مشاهده تاریخچه جست‌وجوهای اینترنتی را فراهم کرده بود، اما هم‌اکنون به کاربران امکان می‌دهد این لیست را در قالب فایل‌های JSON در اختیار بگیرند و آنها را مدیریت کنند.

زمانی که شما اقدام به بارگذاری این تاریخچه می‌کنید، به سرعت لینکی به حساب کاربری شما در Gmail ارسال می‌شود تا به کمک آن بتوانید اطلاعات نهایی را در سیستم Google Drive ذخیره کنید یا آنکه بتوانید نسخه Zip آن را روی هارددیسک خود در اختیار داشته باشید.

لازم به ذکر است که آرشیو شما تنها مربوط به زمانی می‌شود که پس از ورود به حساب کاربری گوگل جست‌وجوهای اینترنتی در این سایت را انجام داده‌اید.

بارگذاری تمام جست‌وجوهایی که در گوگل انجام داده‌ای مبتنی بر سیاست‌های Takeout این شرکت انجام میشود و بر اساس آن تلاش می‌شود کاربران به داده‌های خود دسترسی بیشتری داشته باشند.


​​