تلفن همراه

ساعت اپل سطح اکسیژن خون را هم می‌سنجد

سیستم گام‌شمار برای دستگاهی که از آن به عنوان فناوری پوشیدنی مخصوص تناسب اندام یاد می‌شود، کافی نیست. این دستگاه‌ها به صورت همزمان حسگر تشخیص ضربان قلب را هم در اختیار دارند و اطلاعات دقیقی را در مورد فعالیت بدنی افراد ارایه می‌دهند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت اپل ادعا می‌کند سیستم تشخیص ضربان قلب در ساعت مچی هوشمند آن بهتر از مدل‌های مشابه کار می‌کند و هم‌اکنون که این محصول وارد بازار شده، قابلیت‌های متفاوتی در اختیار کاربران گذاشته است. این ساعت مچی امکان اندازه‌گیری میزان اکسیژن در خون را هم فراهم می‌آورد.

این مطلبی است که کارشناسان مرکز iFixit منتشر کرده‌اند. زمانی که آنها برای نخستین بار ساعت مچی هوشمند اپل را مورد استفاده قرار دادند، با یک اتفاق عجیب مواجه شدند. حسگر تشخیص ضربان قلب مخصوص این دستگاه فقط یک ماژول اوپتیکال مانند دیگر ساعت‌های هوشمند نبود و بررسی بیشتر نشان داد که حسگر مذکور می‌تواند میزان اکسیژن خون را هم بسنجد.

دانستن سطح اکسیژن در بدن بسیار کاربردی است. به عنوان مثال اگر شما در حال کوهنوردی هستید، می‌توانید از چگونه تطبیق شرایط بدنی خود برای قرار گرفتن در ارتفاعات بالا احساس بهتری داشته باشید. این قابلیت به طور ویژه برای ورزشکاران اهمیت فراوان دارد و می‌تواند کمک‌های قابل ملاحظه‌ای به آنها بکند.

به طور کلی باید توجه داشت این قابلیت یک سیستم اندازه‌گیری جدید برای تناسب و سلامت بدن محسوب می‌شود و پیش‌بینی می‌شود پزشکان نیز در آینده نزدیک به ساعت مچی هوشمند اپل روی بیاورند.


​​