تلفن همراه

خدمات مخابراتی گوگل به صورت اختصاصی برای Nexus 6 عرضه شد

گوگل که تاکنون اقدامات گسترده‌ای در حوزه اینترنت، سخت‌افزار و نرم‌افزار انجام داده بود، از این پس خود را به عنوان یک مرکز عرضه‌کننده خدمات موبایلی هم معرفی می‌کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت به صورت رسمی از طرح ویژه خود برای ارایه خدمات بی‌سیم به صاحبان گوشی هوشمند Nexus 6 رونمایی کرد.

طرح ویژه گوگل با نام Project Fi شناخته می‌شود و گوگل از امروز دعوتنامه رسمی به صاحبان گوشی هوشمند Nexus 6 ارسال کرده است تا در صورت تمایل از خدمات آن بهره‌مند شوند.

شرکت گوگل در این خصوص روی وبلاگ رسمی خود توضیح داد: «مشابه برنامه سخت‌افزاری برای سری محصولات Nexus، سیستم Project Fi به ما کمک می‌کند همکاری نزدیک‌تری با اوپراتورها، تولیدکنندگان سخت‌افزار و تمام فعالان در حوزه موبایل داشته باشیم».

این سرویس در مرحله کنونی فقط برای گوشی هوشمند Nexus 6 عرضه شده است و طی آن کاربران برای بهره‌مندی از خدمات Project Fi باید سیم‌کارت اختصاصی در اختیار بگیرند. گوگل همچنین توضیح داده است که سرویس جدید آن در گوشی Nexus 6 و مدل‌های بعد از آن در دسترس خواهد بود.

در توضیحات گوگل آمده است که طرح Project Fi هنوز در مرحله مقدماتی به سر می‌برند و در طول دوره آزمایشی قرار است امکان استفاده از خدمات آن برای دیگر گوشی‌ها هم فراهم شود.

بر اساس این طرح قرار شده است گوگل به‌ازای میزان داده مصرف شده توسط هر یک از کاربران از آنها پول دریافت کند تا به عبارت دیگر خبری از هزینه‌های ثابت ماهانه نباشد و کاربران هر اندازه که از خدمات موبایلی استفاده می کنند، پول بدهند. همچنین گفته شده است اگر کاربر به‌ازای پول پرداخت شده نتواند از داده‌های مورد نظر استفاده کند، گوگل پول او را پس می‌دهد.


​​