تلفن همراه

نینتندو تا سال 2017 پنج بازی موبایلی عرضه می‌کند

شرکت نینتندو که زمانی از بزرگان صنعت جهانی بازی‌های رایانه‌ای محسوب می‌شد و این روزها کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، اعلام کرد 5 بازی جدید مخصوص گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی را طی دو سال آینده روانه بازار می‌کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، روزنامه وال‌استریت‌ژورنال این خبر را در حالی منتشر کرده است که شرکت ژاپنی نینتندو در بیانیه قبلی توضیح داده بود به صورت گسترده وارد بازار بازی‌های موبایلی می‌شود و برای این کار همکاری‌های گسترده‌ای را با شرکت DeNA آغاز کرده است.

اگرچه عرضه 5 بازی جدید در دوره زمانی دو سال بسیار اندک به نظر می‌رسد، اما باید توجه داشت که این شرکت هم‌اکنون صدها عنوان بازی برای کنسول‌های موبایلی 3DS و Wii U در اختیار دارد.

«ساتورو ایواتا» مدیرعامل نینتندو در جریان اعلام گزارش مالی مربوط به فصل نخست سال 2015 میلادی توضیح داد که سیاست‌های جدید او تمرکز بیشتر بر بازی‌های مرتبط با دستگاه‌های الکترونیکی همراه است.

او اظهار داشت که شرکت نیتندو در نظر دارد بازی‌های جدید خود را به گونه‌ای عرضه کند که مورد توجه کاربران جهانی قرار بگیرد و البته برای ورود به پلتفورم‌های موبایلی احتیاط زیادی به خرج داده است.

باید توجه داشت که انتقال بازی‌های قدیمی به دستگاه‌های موبایلی جدید کار آسانی محسوب نمی‌شود. همچنین شخصیت‌های بازی مورد توجه کاربران نیز نمی‌توانند همه نیازهای امروزی را پاسخگو باشند و به همین خاطر باید نسل جدید بازی‌ها متناسب با نیاز بازار ساخته شود.


​​