فناوری اطلاعات

ویندوز 10 آخرین سیستم عامل مایکروسافت می شود

منبع: فارس
در حالی که مایکروسافت در تلاش برای عرضه نسخه 10 سیستم عامل ویندوز در ماه های آینده است، گفته می شود ممکن است این آخرین نسخه از ویندوز باشد.
 
جری نیکسون یکی از مدیران این شرکت به تازگی اظهار داشته که مایکروسافت قصد ندارد در آینده نزدیک نسخه تازه ای از ویندوز را عرضه کند و این بدان معناست که ویندوز 10 احتمالا پایانی بر عرضه این سیستم عامل خواهد بود.
وی تصریح کرده که مایکروسافت فعلا در تلاش برای آماده سازی ویندوز 10 است و از آنجایی که این ویندوز آخرین نسخه از ویندوز است ما هنوز داریم بر رویش کار می کنیم.
 
این بدان معناست که ویندوز 10 به عنوان یک سرویس خدماتی در دسترس قرار گرفته و برای رفع نیازهای جدید به روز خواهد شد. این شرکت همچنین به جای عرضه وصله های به روزسان در اولین سه شنبه هر ماه از این پس عملیات به روزرسانی ویندوز را به صورت 24 ساعته انجام می دهد.
 
البته کاربران می توانند بسته های به روزرسان را به محض دریافت نصب کنند یا برای نصب آنها در آینده برنامه ریزی نمایند. قرار است ویندوز 10 تابستان امسال عرضه شود. این ویندوز به گونه ای برنامه ریزی شده که برای رایانه های شخی، تبلت ها، گوشی ها، کنسول بازی Xbox One، هدت ست واقعیت افزوده HoloLens قابل استفاده باشد.

​​