تلفن همراه

بریتانیایی‌ها خدمات رایگان موبایلی در اختیار می‌گیرند

این روزها طرح‌های موبایلی برای بهره‌مندی از خدمات ارتباطی ارزان‌تر می‌شود و با رقابتی‌تر شدن بازار، شرکت‌های مخابراتی می‌کوشند هزینه استفاده از خدمات خود را پایین بیاورند. ولی آیا به نظر شما این امکان وجود دارد تا بدون پرداخت هرگونه هزینه بتواند خدمات مخابراتی را در اختیار گرفت؟

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طرحی است که شرکت موبایلی FreedomPop در بریتانیا دنبال می‌کند و پیش‌بینی کرده است که ژوئیه امسال آن را به اجرا دربیاورد.

شرکت مذکور که حدود یک سال قبل طرح مشابه را در کشور آمریکا اجرا کرد و به موفقیت‌های فراوان دست یافت، هم‌اکنون به این نتیجه رسیده است که می‌تواند آن را برای بریتانیایی‌ها هم ارایه دهد. بر اساس این طرح قرار شده است از ژوئیه امسال مردم بریتانیا بتوانند 200 دقیقه، 200 پیامک و 200 مگابایت اینترنت رایگان را روی هر سیم‌کارت FreedomPop در اختیار بگیرند.

این طرح برای آن دسته از کاربرانی که از گوشی خود زیاد استفاده نمی‌کنند مزایای فراوانی دارد و باعث می‌شود که در طول ماه هیچ هزینه‌ای برای خدمات موبایلی پرداخت نشود.

شرکت FreedomPop برای افزایش رقابت با دیگر مراکز ارایه دهنده خدمات موبایلی همچنین اعلام کرد که مشترکان آن می‌توانند با 60 کشور جهان به صورت رایگان تماس صوتی برقرار کنند و هرکس در طرح‌های او ثبت‌نام کند از مزایای تماس‌ها و پیامک‌های رایگان بهره‌مند خواهد شد.


​​