فناوری‌های پوشیدنی

سال 2020 میلادی 101 میلیون ساعت هوشمند وارد جهان می‌شود

بازار جهانی فناوری‌های پوشیدنی در حال رونق گرفتن است و پیش‌بینی شده است سال 2014 میلادی بیش از 3.6 میلیون دستگاه ساعت مچی هوشمند در سراسر جهان عرضه شد و این در حالی است که مرکز تحقیقاتی IHS احتمال می‌دهد سال 2020 میلادی 101 میلیون دستگاه ساعت هوشمند در اختیار کاربران جهانی قرار گیرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «آنتونیوس مارولیس» از تحلیلگران مرکز IHS Technology در این خصوص گفت: «موفقیت Apple Watch باعث خواهد شد تا بازار جهانی ساعت‌های مچی هوشمند رونق بگیرد. ساعت‌های هوشمند به یکی از پرفروش‌ترین لوازم جانبی موبایلی در جهان تبدیل می‌شوند و بسیاری از تولیدکنندگان بزرگ گوشی‌های هوشمند دسراغ آن می‌رون».

این مرکز تحقیقاتی اعلام کرد که در سال 2014 میلادی به‌ازای هر 500 کاربر یک دستگاه ساعتی هوشمند وارد بازار جهانی شد که پیش‌بینی می‌شود در سال 2020 میلادی به‌ازای هر 20 کاربر یک ساعت مچی در جهان عرضه شود.

ورود اپل به بازار ساعت‌های هوشمند باعث شده است تا این فضا رقابتی‌تر شود و شرکت‌های دیگر محصولات کامل‌تری را برای مشتریان خود عرضه کنند.

اپل در نظر دارد طی سال 2015 میلادی درمجموع 19 میلیون دستگاه Apple Watch روانه بازار جهانی کند که این رقم 56 درصد بازار جهانی ساعت‌های هوشمند را شامل می‌شود.

مرکز IHS همچنین اعلام کرد که سهم اپل از این بازار در سال 2020 میلادی 38 درصد خواهد بود و دیگر شرکت‌های بزرگ در این عرصه رقابتی حضور خواهند داشت.


​​