تلفن همراه

کلید «خرید» به جست‌وجوهای گوگل اضافه می‌شود

اگر شما کلیدواژه‌ای را در گوگل جست‌وجو می‌کنید آیا به این معنی است که قصد خرید کالایی را هم دارید؟ احتمال دارد پاسخ این سوال مثبت باشد و گوگل برای آسایش هرچه بیشتر کاربران خود تصمیم گرفته است طی چند هفته آتی کلید خرید را به عنوان قابلیت جدید برای کاربران موبایلی عرضه کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این قابلیت که با یک کلیک امکان خرید کالای جست‌وجو شده توسط شما را فراهم می‌کند، برنامه جدید گوگل است که به صورت مستقیم وارد عرصه شرکت‌هایی مانند آمازون و eBay می‌شود.

بر اساس گزارشی که در وال‌استریت‌ژورنال منتشر شده است، گوگل کلید خرید را فقط برای دستگاه‌های موبایلی نمایان می‌کند و زمانی که کاربر محصول را جست‌وجو کند، آن را مشاهده خواهد کرد.

این قابلیت بخشی از طرح Shop on Google محسوب می‌شود کلیدهای مربوطه فقط برای حامیان مالی گوگل منتشر می‌شوند و بر این اساس پس از جست‌وجوی کالای مورد نظر، برای شرکت‌هایی که با گوگل قرارداد همکاری ندارند کلید خرید ارایه نمی‌شود.

زمانی که کاربر روی این کلید را فشار می‌دهد، وارد صفحه محصولات و نقل و انتقالات گوگل می‌شود در آن می‌تواند اندازه، رنگ‌ها، گزینه‌های مربوط به خرید و اطلاعات بیشتر مربوط به کالا را دریافت کند. محصول مورد نظر به صورت مستقیم از طرف شرکت تولیدکننده فروخته می‌شود و گوگل همکاری‌های بین‌المللی را آغاز کرده است تا امکان ارسال آن را هم فراهم کند.


​​