فناوری اطلاعات

برترین‌های ICT به انتخاب وزارت ارتباطات معرفی شدند و نشدند+ویدئو

fest fava2.jpg

پنجمین جشنواره ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) یادواره شهید دکتر قندی همزمان با روز جهانی ارتباطات، با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و محمود واعظی وزیر ارتباطات به کار خود پایان داد.
 
در این جشنواره از برترین فعالان عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات در 7 محور شبکه‌های ارتباطی، دولت الکترونیک، محتوای شبکه ملی اطلاعات، توسعه خدمات روستایی، پژوهش و نوآوری، اطلاع رسانی و رسانه و توسعه خدمات پستی تقدیر شد.
 
نتایج برگزیدگان جشنواره ملی فاوا به شرح زیر است:
 
محور شبکه های ارتباطی و فناوری اطلاعات
 
- برگزیده بخش پشتیبانی: شرکت ایرانیان رایان شرق
 
- برگزیده بخش فنی مهندسی : شرکت میکروموج
 
- برگزیده بخش ترانزیت و ارتباطات بین الملل: در این بخش شرکت کننده ای وجود نداشت
 
- برگزیده بخش ایجاد و ارائه خدمات مراکز داده: شرکت آریا گستر اسپادانا
 
برگزیدگان بخش اپراتورهای ارتباطی و فناوری اطلاعات
 
اپراتورهای تلفن همراه سراسری:
 
- در این بخش هیچ شرکت کننده ای حائز شرایط نشد
 
 — تلفن ثابت استانی دارای مراکز SC:
 
- شرکت مخابرات استان اصفهان
 
 تلفن ثابت استانی دارای مراکز PC:
 
- شرکت مخابرات استان قم
 
 تلفن ثابت منطقه ای:
 
- در این بخش هیچ شرکت کننده ای حائز شرایط نشد
 
 ارائه دهندگان اینترنت ADSL:
 
- شرکت شاتل
 
 شرکت های SAP:
 
-  گروه ماهواره ای سامان
 
— ارائه دهندگان اینترنت WIMAX:
 
- شرکت مبین نت
 
محور دولت الکترونیکی
 
-  برگزیده بخش پنجره واحد خدمات: سازمان تامین اجتماعی
 
-  برگزیده بخش دستگاههای ملی و استانی برتر: در این بخش هیچ شرکت کننده ای حائز شرایط نشد
 
محور ارائه محتوا و خدمات بر بستر شبکه ملی اطلاعات
 
- برگزیده بخش APP های تلفن همراه : شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا
 
- برگزیده بخش ایجاد کنندگان بستر مدیریت، تولید و انتشار محتوای ایرانی اسلامی: دکتر محمد کافی از دانشگاه فردوسی مشهد
 
- برگزیده بخش خدمات الکترونیکی تجاری شده : نیما نورمحمدی از شرکت بازارکار آنلاین پونیشا
 
- برگزیده بخش نرم افزارهای ویژه توسط خط و زبان فارسی در بستر دیجیتال و تولید کنندگان محتوای ایرانی اسلامی : شرکت عصر گویش پرداز
 
محور توسعه خدمات روستایی و مناطق محروم
 
- برگزیده بخش نوآوری در ارائه خدمات: شرکت پارس آنا دژ
 
*محور پژوهش، نوآوری، صنعت و تجاری سازی
 
- برگزیده بخش پژوهشهای برتر:
 
پژوهشگر برتر: دکتر ماهرخ غنی شایسته
 
—رساله برتر: بهزاد ابراهیمی
 
—تالیف برتر: دراین بخش هیچ شرکت کننده ای حائز شرایط نشد
 
- برگزیده بخش تولید تجهیزات برتر: شرکت پرتو تماس نوین
 
- برگزیده بخش نرم افزارهای  ثبت شده و ثبت اختراع: شرکت پالار صنایع
 
- برگزیده بخش صادرات تجهیزات و خدمات فنی و مهندسی: شرکت پایا
 
- برگزیده بخش نرم افزار ها و تجهیزات، ویژه افراد کم توان ودارای معلولیت: شرکت گیتی افزار تابان (گاتا)
 
حور اطلاع رسانی و رسانه های نوین
 
-  برگزیده بخش پایگاه های اطلاع رسانی و شبکه های اجتماعی داخلی
 
— عمومی: پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 
— آموزشی: پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 
- برگزیده بخش  تولید محتوای خبری در حوزه ICT، (یادداشت، مصاحبه، گزارش، خبر):
 
— رسانه تصویری (گزارش): حسن یوسفی
 
— رسانه تصویری (برنامه تولیدی): سعید نوری آزاد
 
گزارش و اخبار: معصومه بخشی پور
 
محور توسعه خدمات پستی در کشور
 
-  برگزیده بخش به کارگیری خدمات پستی در دستگاههای اجرایی:  اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری
 
- برگزیده بخش فعالین بخش پست: فروشگاه ماها
 
 
 


​​