تلفن همراه

کارشکنی‌های رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از ارایه خدمات 3G در فلسطین

مقامات فلسطین شکایت کردند که اسرائیل امکان استفاده از خدمات نسل سوم شبکه‌های مخابراتی را به آنها نمی‌دهد و ادعا کردند که این تصمیم باعث شده است تا اوپراتورهای محلی و کاربران فلسطینی نتوانند سرویس‌های 3G را در اختیار بگیرند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «عمار الایکر» مدیر گروه مخابرات و ارتباطات فلسطین به خبرگزاری Xinhua چین توضیح داد که رژیم صهیونیستی در تلاش است نسل چهارم شبکه‌های مخابراتی موسوم به 4G را برای خود راه‌اندازی کند و این در حالی است که مردم فلسطین هنوز از خدمات GSM استفاده می‌کنند.

او طی هفته جاری در جریان برگزاری «روز جهانی انجمن ارتباطات و مخابرات»(WTISD) اعلام کرد: «با توجه به اینکه ما فرکانس‌های پیشرفته را در سیستم‌های مخابراتی خود استفاده نمی‌کنیم، سالانه بیش از 100 میلیون دلار ضرر می‌کنیم و این رقم می‌تواند در آینده بیشتر شود».

«علام موسی» وزیر ارتباطات فلسطین به Xinhua گفت که شرکت‌های موبایلی و مخابراتی اسرائیلی از بازار فلسطین بهره می‌برند و بدون هر گونه مالیات به «سازمان ملی فلسطین»، خدمات مخابراتی پیشرفته را ارایه می‌دهند و سود قابل ملاحظه‌ای را از آن خود می‌کنند.

او اظهار داشت که فناوری‌های قدیمی مخابراتی باعث می‌شود تا کاربران هزینه‌های بیشتری پرداخت کنند و اینترنت را با سرعت کم روی دستگاه‌های موبایلی در اختیار بگیرند.


​​