اپلیکیشن

افزونه جدید Chrome برای افزایش سرعت رایانه

مردم به مرورگر اینترنتی خود اعتماد دارند و در این میان Chrome گوگل یکی از محبوب‌ترین مرورگرها برای کاربران جهانی محسوب می‌شود. اما یکی از مشکلات اصلی مردم با Chrome این است که سیستم داخلی آن بخش اعظم حافظه را به خود اختصاص می‌دهد تب‌هایی که باز مانده‌اند سرعت رایانه را به میزان قابل ملاحظه کاهش می‌دهند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اما افزونه جدیدی که برای مرورگر اینترنتی Chrome ارایه شده است این مشکل را از میان برمی‌دارد و به صورت موقت هر تبی که باز مانده و از آن استفاده نمی‌شود را در حالت تعلیق نگه می‌دارد تا هیچ بخشی از حافظه به واسطه آن درگیر نشود.

افزونه جدید Great Suspender نام دارد و به شما امکان می‌دهد به راحتی صفحات‌ و تب‌هایی که از قبل باز شده‌اند و مورد استفاده قرار نمی‌گیرند را مدیریت کنید تا در حالت آماده‌باش قرار بگیرند و هر زمان که به آنها نیاز دارید، حافظه رایانه درگیر شود. این افزونه به گونه‌ای ساخته شده است که از 20 ثانیه تا 3 شبانه‌روز می‌تواند وضعیت تب‌های باز شده را مدیریت کند.

این مسئله به آن معنی خواهد بود که اگر شما پست الکترونیکی و 30 صفحه دیگر را به صورت همزمان باز کرده باشید، سرعت رایانه به هیچ وجه کاهش نمیابد و هر زمان که به تبی نیاز داشته باشید می‌توانید حافظه رایانه را با آن درگیر کنید.

تب‌هایی که برای مدت طولانی استفاده نمی‌شوند، بسته دوره زمانی که مورد استفاده قرار نگرفته‌اند به رنگ آبی درمی‌آیند و روی آنها نوشته می‌شود: «این تب به حالت تعلیق درآمده است. روی آن کلیک کنید تا دوباره لود شود». سپس با یک کلیک ساده روی تب می‌توانید حیات را به آن برگردانید.


​​