سخت‌افزار

ویندوز 10 بعد از تابستان 2015 وارد Xbox One شود

بر اساس گزارش منتشر شده در مرکز Microsoft News، سیستم‌عامل ویندوز 10 با پایان یافتن تابستان امسال وارد کنسول بازی Xbox One می‌شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این خبر چندان هم دور از ذهن به نظر نیم‌رسد و مقامات مایکروسافت چندی پیش به طور کاملا صریح اعلام کردند که سیستم عامل جدید آنها به صورت یکپارچه تمام محصولات این شرکت را در بر می‌گیرد و زمانی که ویندوز 10 عرضه شود، کنسول Xbox One هم به آن مجهز می‌شود.

لازم به ذکر است که «فیل اسپنسر» مدیر مرکز Xbox در شرکت مایکروسافت نیز چندی پیش در صفحه شخصی خود روی شبکه اجتماعی توئیتر به این مسئله اشاره کرد.

نسخه رایانه‌ای ویندوز 10 این روزها در حال تکمیل شدن است و مقامات ارشد مایکروسافت تایید کردند که تابستان امسال نسخه نهایی به دست کاربران جهانی می‌رسد.

در گزارش‌هایی که پیش‌تر منتشر شده بود منابع آگاه اعلام کردند که نسخه موبایلی این سیستم‌عامل پایان سال جاری عرضه می‌شود. ویندوز 10 به گونه‌ای ساخته شده است که قابلیت سازگاری با انواع دستگاه‌های الکترونیکی را دارد و از اینترنت اشیا گرفته تا گیرنده‌های تلویزیونی تحت پوشش آن قرار می‌گیرند.


​​