تلفن همراه

راه‌اندازی سامانه اطلاع‌رسانی پیامکی الکترونیک انتظامی

منبع: سینا
سامانه اطلاع‌رسانی پیامکی الکترونیک انتظامی با شماره ۱۱۰۰ راه‌اندازی شد.
شرکت پژوهش و توسعه ناجی در طرحی جدید با راه‌اندازی سامانه ۱۱۰۰ به اطلاع‌رسانی پیامکی از روند پیشروی خدمات ارایه شده در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس + ۱۰) می‌پردازد و در هر مکان و زمان با دسترسی به تلفن همراه می‌توان از آخرین وضعیت خود مطلع شد.
برای شروع باید عدد یک را به شماره ۱۱۰۰ ارسال کرد و در صورتی که شماره تلفن همراه مشتری در سامانه موجود باشد، در پاسخ، کد ملی مرتبط با شماره تلفن همراه ارسال شده و در صورت صحیح بودن باید عدد صفر را به آن پاسخ داد.
با این کار عضویت در سامانه خدمات پیامکی الکترونیک انتظامی امجام می‌شود و از این پس مرحله به مرحله پیشروی خدمات مختلف تقاضا شده، از جمله صدور یا تمدید گواهینامه، گذرنامه، کارت پایان خدمت و معافیت، کارت هوشمند سوخت، کارت خودرو، گواهی سوء پیشینه و اماکن پیامک می‌شود.
لازم به ذکر است از دو اپراتور همراه اول و ایرانسل می‌توان با شماره ۱۱۰۰ در ارتباط بود.
ویژگی دیگر این سامانه ارایه راهنمای سایر خدمات پیامکی انتظامی است که بدون نیاز به عضویت در دسترس است که برای دریافت آن می‌توان با ارسال علامت سوال به شماره ۱۱۰۰، از سایر شماره پیامک‌هایی که در زمینه خدمات انتظامی درحال خدمت‌رسانی هستند، مطلع شد.
در صورت عدم تمایل به دریافت این سرویس کافی است عدد ۲ را به ۱۱۰۰ ارسال کرد تا ارسال پیامک برای تمامی خدمات لغو شوند.
همچنین با ارسال عدد ۳ به شماره ۱۱۰۰ و دریافت راهنما می‌توان به صورت موردی دریافت پیامک را غیرفعال کرد. هزینه هر ارسال در این سامانه پیامکی ۱۰۰ تومان است.

​​