تلفن همراه

بریتانیا 10 میلیون کاربر 4G دارد

اوپراتور EE که خدمات تلفن همراه را در بریتانیا ارایه می‌دهد اعلام کرد تا کنون بیش از 10 میلیون کاربر مبتنی بر شبکه مخابراتی LTE را تحت پوشش قرار داده است و نسل چهارم خدمات مخابراتی و ارتباطی موسوم به 4G را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، به دنبال افزایش تعداد کاربران و حجم اطلاعات استفاده شده توسط آنها، EE پیش‌بینی کرد مشترکان نسل چهارم شبکه‌های مخابراتی در سال 2018 میلادی به میانگین یک اگزابایت اطلاعات را مورد استفاده قرار دهند.

این رقم نسبت به حجم اطلاعاتی که هم‌اکنون تحت شبکه مخابراتی EE استفاده می‌شود سه برابر و نسبت به حجم اطلاعات مصرف شده در شبکه 3G در سال 2012 میلادی 16 برابر بیشتر است.

در گزارش اخیر این اپراتور گفته شده است که شبکه‌های اجتماعی و تصاویر ویدیویی مهم‌ترین عامل در افزایش حجم اینترنت مصرف شده توسط کاربران بوده‌ند و 51 درصد داده‌های رد و بدل شده در شبکه به این دو بخش اختصاص یافته است.

اپراتور EE همچنین اعلام کرد طی یک سال گذشته میزان استفاده از خدمات و ابزارهای آنلاین مربوط به حوزه بهداشت و درمان 63 درصد افزایش یافته است.

شرکت مخابراتی EE در آخرین مطالعه خود به این نتیجه رسیده است که از هر 3 کاربر بریتانیایی دو نفر تمایل دارد کارها و برنامه‌های خود را روی دستگاه موبایلی و به کمک ابزارهای آنلاین مدیریت کند که این مسئله نیز بر افزایش مصرف داده‌های اینترنتی تاثیرگذار بوده است.


​​