تلفن همراه

وایبر برای کاربران Chrome OS هم عرضه شد

شرکت وایبر پس از افزودن قابلیت تماس‌های ویدیویی به ابزار پیام‌رسان خود در سال گذشته، هم‌اکنون سیستم‌عامل رایانه‌ای Chrome OS گوگل را مورد هدف قرار داده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت توضیح داد که نسخه جدید وایبر مخصوص Chrome OS به گونه‌ای طراحی شده است که قابلیت ارتباط مبتنی بر متن، صدا و ویدیو را در اختیار کاربران Chromebook و Chromebox می گذارد. لازم به ذکر است تماس‌های صوتی و تصویری بین کاربران وایبر به صورت رایگان انجام می‌شود. اما مشترکان برای برقراری تماس با خطوط ثابت یا موبایلی می‌بایست هزینه پرداخت کنند.

این ابزار پیام‌رسان علاوه بر Chrome OS هم‌اکنون در سیستم‌های عامل OS X، ویندوز، BlackBerry، لینوکس، اندروید و iOS مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ابزار جدید هم‌اکنون به صورت رایگان در فروشگاه اینترنتی Chrome Web Store عرضه شده است و البته رقبای سرسختی را پیش‌روی خود می‌بیند. از جمله این رقبا می‌توان به سرویس Hangouts گوگل اشاره کرد که به عنوان یک افزونه همراه با Chrome عرضه می‌شود و سرویس Imo نیز برای مدت‌های طولانی ارتباط میان کاربران گوگلی را برقرار کرده است.


​​