تلفن همراه

Uber نقشه HERE را از نوکیا می‌خرد

سرویس بحث‌برانگیز نقشه‌های الکترونیکی Uber که این روزها اخبار فراوان در مورد آن منتشر می‌شود آخرین گام‌های خود در مذاکره با شرکت نوکیا را پشت‌سر می‌گذارد و این طور که منابع آگاه گزارش داده‌اند شرکت Uber قصد دارد با پرداخت 3 میلیارد دلار مرکز توسعه نقشه‌ HERE را خریداری کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت نوکیا از اوایل سال جاری میلادی اعلام کرد که این زیرمجموعه خود را به فروش می‌رساند و به صورت همزمان گزارش داد که اقدامات خود برای خرید شرکت مخابراتی Alcatel-Lucent را هم انجام داده است.

از زمان تاکنون شایعات فراوان منتشر شد و منابع آگاه نام شرکت‌های مختلف را به عنوان علاقمندان به خرید مرکز توسعه نقشه HERE منتشر کردند. اما در آخرین خبرها گفته شده است که Uber قرارداد خود را با نوکیا تقریبا به اتمام رسانده است تا این مرکز را از آن خود کند.

بیشترین علاقمندان به خرید مرکز HERE شرکت‌های خودروسازی بودند که البته نام آنها به صورت عمومی منتشر نشد. این شرکت‌ها برای ارایه خدمات نقشه الکترونیکی روی محصولات جدید خود مجبورند از محصولات شرکت‌های الکترونیکی استفاده کنند و هیچ کدام از آنها نقشه الکترونیکی اختصاصی در اختیار ندارند.

خرید شرکت HERE این فرصت را در اختیار Uber قرار می‌دهد تا اطلاعات مربوط به موقعیت‌های جغرافیایی را به صورت زنده روی خدمات تاکسیرانی ارایه دهد و کاربران را بیش از پیش راضی کند.


​​