تلفن همراه

باز شدن قفل گوشی با امواج مغزی

منبع: دنیای اقتصاد
قفل کردن اسمارت فون‌ها با روش‌های مختلفی مانند پترن یا قرار دادن کلمه ورودی انجام می‌شود؛ اما اسمارت فون‌های آینده با امواج مغزی قفل یا باز می‌شوند.
پیشرفت در حوزه فناوری با مشکلات متعددی همراه است که یکی از آنها را می‌توان در نفوذ هکرها به اطلاعات اسمارت فون‌ها و تبلت‌های کاربران و... دانست به همین دلیل کاربران رمزهای عبوری را برای گجت‌های فناورانه خود اختصاص می‌دهند تا دسترسی هکرها به اطلاعات شخصی‌شان را محدود کنند.
یکی از رایج‌ترین شیوه‌هایی که در سال‌های اخیر برای باز کردن قفل گجت‌ها از آن استفاده می‌شود، اثر انگشت یا اسکن عنبیه چشم است اما اکنون محققان معتقدند در آینده‌ای نه چندان دور قفل اسمارت فون‌ها با استفاده از امواج مغزی کاربران باز خواهد شد. علت استفاده از این فناوری در اسمارت فون‌های آینده را می‌توان به این دلیل دانست که امواج مغزی هر شخصی منحصربه‌فرد بوده و از شخصی به شخص دیگر متغیر است و امواج مغزی هر شخصی عکس العمل‌های متفاوتی را در برابر رویدادهای مختلف از خود نشان می‌دهد. Blair Armstrong محقق و سرپرست تیم اسپانیایی مدیر این پروژه متمرکز است. در این مطالعه به عملکرد مغز و زبان شرکت‌کنندگان پرداخته شد و در نهایت سیگنال‌های متفاوتی از سوی شرکت‌کنندگان به ثبت رسید.

​​