فناوری اطلاعات

فروشگاه اینترنتی Newegg تاریخ انتشار و قیمت ویندوز 10 را لو داد؟

منبع: دیجی کالا
به نظر میرسد که فروشگاه اینترنتی Newegg تاریخ انتشار نسخه نهایی ویندوز 10 و قیمت دو نسخه از آن را لو داده است.
 
اگرچه آپگرید از ویندوزهای اصلی 7 و 8.1 به ویندوز 10 برای یک سال رایگان خواهد بود، اما بالاخره عده‌ای نیز هستند که ناگزیر باید نسخه اصل ویندوز 10 را خریداری کنند. وبسایت خرده‌فروشی مشهور Newegg امروز به طور ناخواسته قیمت دو نسخه از ویندوز 10 و زمان فروش آن را بر روی وبسایت خود قرار داد.
 
بر اساس اطلاعاتی که در این فروشگاه اینترنتی درج شده، ویندوز 10 در روز 31 آگوست (یا نهم شهریورماه) برای فروش در دسترس قرار خواهد گرفت. البته در کنار این تاریخ یک مثلث هشدار زردرنگ دیده می‌شود که به معنی امکان تغییر این تاریخ در آینده است. این خبر در تضاد با اخبار گذشته است که گفته می‌شد نسخه نهایی ویندوز 10 در ماه جولای (یک ماه زودتر از آگوست) منتشر خواهد شد.
 
ویندوز 10 نسخه Home با قیمت 109 دلار و نسخه پیشرفته یا Professional آن نیز با قیمت 149 دلار به فروش خواهد رسید. یکی از سخنگویان مایکروسافت از تایید اطلاعات درج شده در Newegg خودداری کرده و تنها گفته که طبق قول قبلی ویندوز 10 در تابستان جاری میلادی منتشر خواهد شد.
 
این وبسایت خرده‌فروشی مشخصات پایین‌ترین کامپیوتر اجراکننده ویندوز 10 را نیز منتشر کرده است:
-    پردازنده یک گیگاهرتز یا پرسرعت‌تر
-    یک گیگابایت رم برای نسخه 32 بیتی و 2 گیگابایت برای نسخه 64 بیتی (ویندوز 8 در برخی اوقات به سختی بر روی 2 گیگابایت فعالیت می‌کند.)
-    گرافیک‌های پشتیبانی‌کننده از DirectX 9 با درایور WDDM

​​