بازار سرمایه

اریکسون شرکت مخابراتی Juniper را می‌خرد

«هانس وستبرگ» مدیرعامل شرکت اریکسون در تلاش است به اقدام نوکیا برای خرید شرکت آلکاتل-لوسنت سایخ دهد و بر این اساس پیش‌بینی کرده است که از ماه آینده برنامه‌های خود را در این زمینه اعلام کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اخباری که منابع آگاه منتشر کرده‌اند حاکی از آن است که وستبرگ هم‌اکنون مذاکراتی را آغاز کرده است تا به موجب آن شرکت مخابراتی Juniper را بخرد.

گمانه‌زنی‌ها در مورد خرید Juniper توسط اریکسون در حالی صورت می‌گیرد که دو شرکت نوکیا و آلکاتل-لوسنت برنامه‌های قطعی خود را برای ادغام با یکدیگر ارایه داده‌اند.

گروه تحلیلی AllianceBernstein در این خصوص گفت: «خرید شرکت Juniper توسط اریکسون یک اقدام بزرگ مالی و استراتژیک محسوب می‌شود و می‌تواند تاثیرات قابل ملاحظه را روی موقعیت جهانی اریکسون برجا بگذارد. ما پیش‌بینی می‌کنیم این واگذاری با پرداخت 35 دلار به‌ازای هر سهام در تالار بورس انجام شود. اگر این اتفاق صورت گیرد، گام بعدی در این زمینه خرید شرکت Ciena خواهد بود».

«مایکل جنووز» مدیر شرکت MKM Partners ماه گذشته اعلام کرد که اگر قرارداد نوکیا و الکاتل-لوسنت نهایی شود، Juniper هدف بعدی در این زمینه خواهد بود و به احتمال قوی اریکسون آن را خریداری خواهد کرد.

یکی از منابع آگاه نیز به مرکز خبری RCR Wireless گزارش داد که اریکسون تلاش زیادی می‌کند تا Juniper را خریداری کند. اما این شرکت سوئدی باید بداند که ارزش این واگذاری 10 میلیارد دلار است و می‌تواند فشار مالی زیادی به آنها وارد کند. پیش‌بینی ‌می‌‌شود 8 میلیارد دلار از این رقم به صورت نقد و 2 میلیارد دلار هم به صورت قسطی پرداخت شود.


​​