تلفن همراه

اینتل شرکت Altera را 16.7 میلیارد دلار خرید

اینتل موافقت خود را برای خرید شرکت تراشه‌سازی Altera به قیمت 16.7 میلیارد دلار اعلام کرد و توضیح داد که به زودی این واگذاری صورت می‌گیرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این بزرگترین خرید اینتل در تاریخ فعالیت‌های این شرکت محسوب می‌شود و می‌تواند فعالیت‌های آن را در حوزه سرورهای مخصوص داده و اینترنت اشیا ارتقا دهد.

اینتل روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که به‌ازای هر سهم Altera در بازار بورس 54 دلار می‌پردازد و پیش‌بینی می‌کند که قرارداد میان آنها بین 6 تا 9 ماه آینده تکمیل شود.

لازم به ذکر است از اواخر ماه مارس که خبرهایی در مورد مذاکرات با اینتل منتشر شد، ارزش سهام Altera به میان 40 درصد افزایش یافت. گزارش‌های رسیده حاکی از آن بود که این مذاکرات طی چند ماه اخیر با شکست روبرو شد. اما روزنامه «نیویورک پست» در تازه‌ترین شماره خود توضیح داد که دو شرکت مذکور مشکلات را از میان برداشته‌اند و به توافق رسیده‌اند.

لازم به ذکر است که روز گذشته با اعلام خبر موافقت دو شرکت مذکور برای این واگذاری بزرگ، ارزش سهام Altera مجددا 6 درصد افزایش یافت و در مقابل از ارزش سهام اینتل 13 درصد کاسته شد.

«برایان کرزانیچ» مدیرعامل اینتل در این خصوص به تحلیلگران توضیح داد: «ما به دنبال ادغام فناوری‌های خود با سخت‌افزارهای Altera می‌توانیم نسل بعدی محصولات نیمه رسانا را با کیفیت بالاتر روانه بازار کنیم».


​​