تلفن همراه

تکمیل نخستین ساعت مچی پازلی جهان به کمک کوالکام

شرکت بریتانیایی Blocks Wearables که نخستین ساعت مچی هوشمند پازلی جهان را با نام Blocks ارایه کرده است، اعلام کرد که با بزرگترین تولیدکننده تراشه‌های موبایلی موسوم به کوالکام همکاری‌هایی را آغاز کرده است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت تولیدکننده فناوری‌های پوشیدنی که مدل مفهومی محصول جدید آن نخستین بار در اوایل سال 2015 در نمایشگاه CES در معرض دید عموم قرار گرفت، در نظر دارد ساعت مچی جدید خود را همراه با تراشه Snapdragon 400 روانه بازار کند.

نکته قابل ملاحظه این است که روی فناوری پوشیدنی جدید نسخه Lollipop سیستم‌عامل اندروید نصب شده و شرکت بریتانیایی از Android Wear استفاده نکرده است. لازم به است ساعت مچی هوشمند Blocks به گونه‌ای ساخته شده است که کاربران می‌توانند قطعات آن را مطابق سلیقه خود به‌روز کنند یا آنکه آن را تغییر دهند. این محصول مشابه گوشی هوشمند Project Ara ساخته شده است تا امکان جدا کردن قطعات آن مانند پازل فراهم شود.

همان طور که از نام این ساعت مچی پیداست، قطعات این محصول مانند بلوک‌های کوچک در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و کاربر بر اساس سلیقه خود می‌تواند آن را تغییر دهد.

A Blocks smartwatch prototype being assembled


​​