باندپهن

اریکسون با شبکه 5G بهره‌وری از معادن سوئد را ارتقا می‌دهد

شرکت اریکسون طرح جدیدی را به اجرا می‌گذارد که به موجب آن فناوری مخابراتی 5G برای ارتباطات و عملیات‌های کنترل از راه دور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طرح با همکاری چندین شرکت سوئدی به انجام می‌رسد و بر اساس آن قرار است کارایی و ایمنی در صنعت و معدن سوئد ارتقا یابد.

قرار است در فاز نخست این طرح سیستم‌های توسعه یافته مبتنی بر نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی برای استفاده از ماشین‌های سنگین ولوو مورد استفاده قرار بگیرند تا ساعت‌های مربوط به عبور و مرور آنها در معادن شهر بولیدن مشخص شود.

«طرح پایلت ارتباطات صنعتی موبایلی در معادن» به عنوان بخشی از پروژه جامع دولت سوئد برای توسعه شبکه‌های مخابراتی 5G انجام می‌شود.

زیرساخت شبکه مخابراتی 5G که نخستین بار در مارس سال جاری میلادی توسط شرکت اریکسون برای سوئد راه‌اندازی شد، به این کشور امکان می‌دهد تا بتواند با سرعت بالا اهداف ارتباطی خود را محقق کند. این طرح بزرگان صنعت مخابرات، دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی را گردهم آورده است ا از این طریق بهترین راهکارهای ICT برای استانداردهای 5G سنجیده شوند.

در فاز نخست این طرح شرکت‌های اریکسون، ABB، Boliden، SICS Swedish ICT و Volvo به صورت گسترده‌ همکاری‌هایی را آغاز کرده‌اند تا خدمات ارتباطی را ارتقا دهند.


​​