تلفن همراه

دولت هند اختلالات صوتی در تماس‌های موبایلی را حذف می‌کند

وزیر ارتباطات هند به دولت این کشور پیشنهاد کرد قوانین سخت‌تری را برای شبکه‌های تلفن همراه در نظر بگیرد تا از این طریق میزان شکایت‌های مربوط به اختلالات موبایلی و مشکلات برقراری تماس‌های صوتی کاهش یابد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «راوی شانکار پراساد» وزیر ارتباطات هند اعلام کرد که در این اقدام مشکلات مربوط به تماس‌های تلفنی با دستگاه‌های موبایلی مورد توجه قرار گرفته است و شبکه‌های مخابراتی نیازمند آن هستند تا سیستم‌های خود را ارتقا دهند.

او پس از یک سال فعالیت در دولت کنونی هند برای نخستین بار کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد و در آن توضیح داد: «اختلالات تماس باید به حداقل برسد. اوپراتورها باید مکانیسم‌های خود را بازنگری کنند. من مسؤولان مستقیمی در وزارتخانه دارم که روزی زیرساخت‌های مخابراتی کار می‌کنند تا این مشکلات را برطرف کنند».

وزارت ارتباطات هند(DoT) هم اکنون روی پیش‌نویس طرحی کار می‌کند که به موجب آن اوپراتورهای مخابراتی موظف می‌شوند اختلالات مربوط به تماس‌های صوتی را به حداقل برسانند و در صورت عدم توجه به این قانون جریمه می‌شوند.

این طرح که هم‌اکنون مراحل پایانی آماده‌سازی خود را پشت‌سر می‌گذارد، می‌بایست از سوی رگولاتوری هند مورد تایید قرار بگیرد و پیش‌بینی شده است طی 6 ماه آینده تصمیم نهایی در مورد آن اتخاذ شود.


​​