فناوری اطلاعات

تاریخ قطعی انتشار ویندوز 10 از سوی شرکت مایکروسافت اعلام شد

منبع: ایرنا
شایعات اخیر درباره تاریخ انتشار ویندوز 10 بالاخره به واقعیت تبدیل شد و شرکت مایکروسافت تاریخ قطعی انتشار ویندوز 10 را اعلام کرد.
شرکت مایکروسافت اعلام کرد آخرین پرچمدار سیستم عامل این شرکت تحت عنوان ویندوز 10 روز چهارشنبه 7 مرداد (29 جولای) به بازار عرضه خواهد شد.
 
براساس این گزارش، نسخه جدید ویندوز 10 در 190 منطقه از دنیا عرضه خواهد شد و کاربران نسخه 7 و 8 ویندوز به مدت یکسال فرصت خواهند داشت تا دستگاه خود را به نسخه جدید ارتقا دهند. 
 
شرکت مایکروسافت که علاقه زیادی به انتشار چند بیلد قبل از نسخه نهایی دارد، اعلام کرده است بیلد 10130 که در شرف عرضه است آخرین بیلد قبل از نسخه نهایی خواهد بود.
 
همچنین علاوه بر بهبود رابط کاربری کورتانا، شورت کات های کیبورد و راه های جدید شخصی سازی، منوی استارت نیز به نسخه ویندوز جدید شرکت مایکروسافت اضافه شده است.
 
مایکروسافت تاکید کرده است کاربرانی که در دوره تبلیغاتی نسخه خود را بروز رسانی کنند، تا پایان عمر دستگاه هایشان پشتیبانی می شوند و دیگر نیازی به پرداخت هزینه ندارند.
 
برپایه این گزارش، افرادی که قصد دارند از نسخه رایگان ویندوز جدید استفاده کنند باید طی هفته های آینده این نسخه را رزرو کنند.

​​