فناوری اطلاعات

ویژگی‌های جدید مرورگر اج مایکروسافت

منبع: دیجی کالا
نسخه‌ی جدیدی از ویندوز10 ‌با کد شناسایی 10134 از طریق منابع غیررسمی به بیرون درز کرده است. به این نسخه ویژگی اضافه شدن کلید «خانه» (Home) و قابلیت وارد کردن صفحه‌های مورد علاقه به مرورگر «اج» افزوده شده است.
 
یکی از داغ‌ترین مباحث این روزهای دنیای تکنولوژی درخصوص ویندوز10، جدیدترین سیستمعامل مایکروسافت است که هر روز اخبار و شایعات جدیدی از آن به گوش می‌رسد. همین چند روز پیش نسخه‌ی جدیدی از ویندوز10 با کد شناسایی 10134 توسط منابع غیر رسمی در اینترنت درز کرده بود. مایکروسافت گفته که قصد دارد سیستم‌عاملیبی‌نقص بسازد و نهایتا آن را تا تاریخ هفت‌ام مرداد ماه روانه‌ی بازار کند. 
 
در این نسخه‌ مرورگر جدید مایکروسافت که با عنوان «اج» (Edge) شناخته می‌شود، دست‌خوش تغییرات و به‌روزرسانی‌هایی شده است. در نسخه‌ی 10134 مایکروسافت دو گزینه‌ی جدید به مرورگرش اضافه کرده است. یکی از گزینه‌ها شامل کلید بازگشت به صفحه‌ی اصلی یا همان Home است. همان‌طور که از نام این کلید برمی‌آید، Home در کنار نوار آدرس قرار گرفته و به کاربر این امکان را می‌دهد که به راحتی به صفحه‌ی اصلی یا همان صفحه‌ی خانه برگردد.
 
ویژگی دیگری که به مرورگر اج اضافه شده قابلیت وارد کردن صفحه‌های مورد علاقه از یک مرورگر دیگر است. روند انجام کار هم بسیار ساده است. کافیست کاربر منوی تنظیمات را باز کند و روی لینک Import favorites from another browser کلیک کند تا محتواهای مورد علاقه‌اش به مرورگر اج اضافه شوند. وقتی که کاربر روی این لینک کلیک کند می‌تواند مرورگر مورد نظرش را برای دریافت و وارد کردن صفحه‌های مورد علاقه‌اش انتخاب کند.
هردوی این ویژگی‌ها تغییرات کوچکی در این مرورگر به‌حساب می‌آیند اما با توجه به این‌که مایکروسافت روی رابط کاربری تمرکز دارد، هر تغییر و به‌روزرسانی جدید می‌تواند در ساختن یک مرورگر بهتر نقش داشته باشد.
از مایکروسافت انتظار می‌رود تا زمان عرضه‌ی رسمی ویندوز 10 به همین منوال ویژگی‌های جدیدی به مرورگر اج اضافه کند. ویندوز 10 در تاریخ هفت‌ام مرداد ماه در سراسر جهان در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

​​