اپراتورها

رکورد تازه سنگاپوری‌ها: بارگذاری با سرعت 600 مگابیت در شبکه LTE

شرکت StarHub که دومین اوپراتور موبایلی بزرگ در سنگاپور محسوب می‌شود توانست با استفاده از فناوری 4X4 MIMO شرکت Nokia Networks مبتنی بر شبکه مخابراتی LTE، در یک آزمایش فنی در دفتر مرکزی خود سرعت بارگذاری موبایلی از اینترنت با به 600 مگابیت در ثانیه برساند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شبکه‌های موبایلی آینده به فناوری MIMO نیاز مبرم دارند تا به کمک آن بتوانند با صدها هزار ابزار کاربردی اطلاعاتی سازگاری یابند و به نیاز روز افزون کاربران پاسخ دهند.

بارگذاری موبایلی با سرعت 600 مگابیت در ثانیه مبتنی بر فناوری 4X4 MIMO انجام شد و طی آن محققان سنگاپوری توانستند آزمایش خود را در شبکه مخابراتی LTE-A به انجام برسانند.

برای این آزمایش دو شرکت StarHub و Nokia Networks با کمک یکدیگر موفق شدند از سه باند مخابراتی حامل در شبکه موبایلی استفاده کنند. این آزمایش به آنها نشان داد که چگونه می‌توانند مدل بعدی شبکه مخابراتی را با سرعت بسیار بالاتر از مدل امروزی به کار گیرند.

«ری اوِن» مدیر شرکت Nokia Networks در سنگاپور، فیلیپین، استرالیا و نیوزیلند در این خصوص گفت: «درخواست کاربران جهانی برای بهره‌مندی از داده‌ها همچنان رو به افزایش است و حتی اوپراتورهای پیشرفته نیز نمی‌توانند خود را با این نیاز سازگار کنند. ما با این آزمایش مبتنی بر فناوری‌های کنونی توانستیم سرعت بارگذاری موبایلی را تا چندین برابر افزایش دهیم و تا ساختار نسل آتی شبکه‌های مخابراتی مشخص شود».


​​