تلفن همراه

با WWDC: اپل ایستگاه رادیویی راه‌اندازی کرد

شرکت اپل در کنفرانس سالانه خود موسوم به WWDC که روز گذشته برگزار کرد، انواع محصولات جدید خود را در معرض دید عموم قرار داد. ولی یکی از عجیب‌ترین فناوری‌های ارایه شده از سوی این شرکت معرفی یک ایستگاه رادیویی بود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این ایستگاه رادیویی در حالی معرفی شد که شرکت اپل پیش‌ از این انواع قابلیت‌های رادیویی برای ارایه خدمات موسیقی را در اختیار گرفته بود. در سخنرانی این شرکت گفته شد که تمام سرویس‌های موسیقی قرار است با این ایستگاه رادیویی سازگار شوند.

این ایستگاه رادیویی به گونه‌ای فعالیت می‌کند که کاربر برنامه‌های آن را می‌تواند برحسب سلیقه خود تنظیم کند. بر این اساس می‌توان تصمیم گرفت از این ایستگاه رادیویی چه موسیقی‌هایی پخش شود یا آنکه یک لیست از خواننده‌های مورد علاقه در اختیار آن قرار گیرد تا برنامه‌های ایستگاه رادیویی اپل جذاب‌تر شود.

البته باید توجه داشت که هزینه استفاده از ایستگاه رادیویی اپل ماهانه 10 دلار اعلام شده است و کاربران می‌توانند روی دستگاه‌های الکترونیکی این شرکت از آن بهره ببرند.

در کنار این محصول از فناوری دیگری با نام Beats 1 رونمایی شده است که یک ایستگاه رادیویی بین‌المللی محسوب می‌شود. این ایستگاه رادیویی به جز آنکه موسیقی‌های مورد علاقه را پخش می‌کند، می‌تواند آخرین اتفاقات دنیای موسیقی را نیز ارایه دهد.

«مارک مولیگان» از بزرگان صنعت موسیقی اعلام کرده است که سرویس Beats 1 نشان می‌دهد اپل برای حضور در بازار جهانی موسیقی‌ برنامه‌های دقیق دارد و در این زمینه می‌تواند تمام رقبا را پشت‌سر بگذارد.

هزینه استفاده ماهانه از این سرویس نیز 9.99 دلار اعلام شده است و با پرداخت رقم مذکور، کاربر یک پایگاه  داده با بیش از 500 میلیون موسیقی را پیش‌روی خود می‌بیند.


​​