تلفن همراه

شبکه‌های LTE در جهان امسال 23 میلیارد دلار درآمد کسب می‌کنند

درآمد حاصل از زیرساخت‌های شبکه مخابراتی LTE در جهان تا پایان سال 2015 میلادی به 23.3 میلیارد دلار می‌رسد که این کاهش می‌تواند در نتیجه پایین آمده تعداد پروژه‌های مشابه برای راه‌اندازی شبکه‌های جدید صورت گیرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «استفان ترال» مدیر تحقیقات زیرساخت‌های مخابراتی و وضعیت اقتصادی اوپراتورها در مرکز تحقیقاتی IHS گفت: «همان طور که از قبل پیش‌بینی می‌کنیم، ما در حال رسیدن به اوج شبکه‌های LTE هستیم و با توجه به فعالیت‌های قابل ملاحظه‌ای که اوپراتورها انجام داده‌اند، در هر فصل حدود 6 میلیارد دلار در این زمینه درآمد به دست می‌آید».

بررسی این مرکز تحقیقاتی نشان داده است که در سه ماه نخست سال 2015 میلادی در مجموع از تمام شبکه‌های مخابراتی LTE در سراسر جهان 6 میلیارد دلار درآمد کسب شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یک درصدی را نشان می‌دهد.

باید گفت که راه‌اندازی شبکه‌های جدید LTE در فصل نخست امسال چندان قابل ملاحظه نبوده است و نسبت به میزان راه‌اندازی شبکه‌های 2G‌ و 3G در دوره‌های قبل، کاهش قابل ملاحظه در این زمینه دیده می‌شود. این مسئله در مجموع باعث شد طی فصل نخست امسال از درآمد شبکه‌های جهانی 2G/3G/4G نسبت به مدت مشابه سال گذشته 8 درصد کم شود.

مجموع درآمدهای شبکه‌های مخابراتی 2G/3G/4G در جهان طی سه ماه نخست سال 2015 میلادی 11 میلیارد دلار محاسبه شد.

میزان توسعه زیرساخت‌های 2G/3G/4G در نخستین فصل 2015 نسبت به مدت مشابه سال 2014 کاهش 4 درصدی را تجربه کرد و شبکه TDD LTE چین حاکمیت این بازار را در اختیار داشت.


​​