تلفن همراه

iOS 9 عمر باتری آیفون را به حداکثر می‌رساند

اپل در جریان برگزاری کنفرانس سالانه WWDC قابلیت‌های جدید را برای سیستم‌عامل iOS 9 معرفی کرد. اما این شرکت هم‌اکنون در نظر دارد تمرکز اصلی خود را روی کاهش مصرف باتری معطوف کند تا گوشی هوشمند جدید آن در زمینه ذخیره انرژی عمر طولانی‌تری داشته باشد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت اپل روز گذشته جلسه‌ای را با توسعه‌دهندگان ابزارهای گوشی برگزار کرد و موضوع اصلی این جلسه مدیریت هرچه بهتر انرژی ذخیره شده در باتری بود. در این جلسه مباحث مختلف بررسی شد تا تولیدکنندگان بخش‌های مختلف گوشی از میزان مصرف انرژی به درستی مطلع شوند و بتوانند با ابزارهای جدید، عمر باتری را طولانی‌تر کنند.

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که قرار است همراه با iOS 9 در اختیار کاربران قرار گیرد این است که وقتی گوشی هوشمند آیفون قفل نشده را از سمت نمایشگر روی میز می‌گذارید، همان لحظه نمایشگر خاموش شود.

لازم به ذکر است که تا کنون سیستم داخلی آیفون به این صورت طراحی شده بود که به محض دریافت هر پیام جدید نمایشگر آن روشن شود و این اتفاق ارتباطی به قفل بودن یا نبودن نمایشگر نداشت.

در iOS 9 اپل همچنین سعی کرده است دسترسی کاربر به ابزارهای کاربردی آسان‌تر باشد تا برای باز شدن و اجرا شدن هر ابزار انرژی زیادی مصرف نشود. همچنین زمانی که کاربر یک ابزار جدید را باز می‌کند، میزان مصرف انرژی توسط ابزار قبلی که هنوز بسته نشده است به صفر برسد.

تغییرات iOS 9 همچنین نحوه اجرای ابزارها را عوض می‌کند تا بر این اساس به هنگام استفاده از برخی قابلیت‌های شبکه‌ای از جمله Wi-Fi انرژی زیادی مصرف نشود.


​​