فناوری

پروژه تولید PlayStation 5 آغاز شد

کنسول بازی PlayStation 4 همچنان محبوبیت بیشتری از Xbox One مایکروسافت دارد و اخبار رسیده حاکی از آن است که این دستگاه ژاپنی همچنان با فروش بالاتر به فعالیت خود در بازار جهانی ادامه می‌دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اما منابع آگاه به تازگی اعلام کردند که شرکت سونی هم‌اکنون فعالیت خود را روی پروژه PlayStation 5 آغاز کرده است. از آنجایی PS4 در بازار جهانی موفقیت‌های فراوانی را تجربه کرد، این شرکت ژاپنی هم‌اکنون بررسی‌های گسترده‌ای را آغاز کرده است تا مدل بعدی این محصول را هم با کیفیت بالا به تولید برساند.

برای بسیاری از کارشناسان عجیب به نظر می‌رسد که سونی به این زودی‌ها بخواهد جایگزین PS4 را تولید کند. اما باید توجه داشت که فرآیند طراحی، تولید و توسعه این محصول سال‌ها طول می‌کشد و به همین خاطر سونی از هم‌اکنون پروژه مذکور را کلید زده است.

مشخصات PlayStation 5 هنوز به درستی اعلام نشده است و با این وجود منابع آگاه گمانه‌زنی‌های متفاوتی در این زمینه انجام داده‌اند.

از آنجایی که کیفیت 4 هزار پیکسلی به یکی از ارکان اصلی صنعت فناوری تبدیل شده است، PS4‌ و Xbox One هم‌اکنون از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. اما مدل بعدی کنسول ژاپنی با قابلیت پشتیبانی از کیفیت 8 هزار پیکسلی عرضه می‌شود و سونی برای آن سیستم واقعیت مجازی را هم در نظر گرفته است.

برخی منابع آگاه اعلام کردند که در سال 2017 میلادی PlayStation 5 رونمایی می‌شود و البته سونی تاکنون در این زمینه هیچ خبر رسمی منتشر نکرده است.


​​