تلفن همراه

بلک‌بری به کمک سامسونگ گوشی اندرویدی تولید می‌کند

این روزها اخبار فراوانی به گوش می‌رسد که نشان می‌دهد بلک‌بری با تاخیر فراوان استراتژی‌های مختلف را در دست گرفته است تا بار دیگر در بازار جهان تلفن‌همراه حضور یابد. طی چند ماه گذشته اخبار فراوان در مورد احتمال فروش شرکت بلک‌بری به گوش رسید و از هفته گذشته گفته شد بلک‌بری که چیزی برای از دست دادن ندارد، این روزها به تولید گوشی هوشمند اندرویدی فکر می‌کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، به نظر می‌رسد که بلک‌بری تمایلی ندارد این شرکت را واگذار کند. در عوض خبرهایی به گوش می‌رسد که این شرکت کانادایی تصمیم دارد همکاری‌هایی را با سامسونگ آغاز کند تا ضمن تولید نسل جدید گوشی‌های اندرویدی، آنها را با خدمات بلک‌بری سازگار نماید.

این خبر در حالی منتشر شده است که چند روز قبل منابع آگاه اعلام کردند شرکت بلک‌بری تصمیم گرفته است خط تولید گوشی‌های اندرویدی را هم افتتاح کند.

اگر اخبار مذکور درست باشد، این نخستین همکاری بین بلک‌بری و سامسونگ نخواهد بود. این دو شرکت چندی پیش فعالیت‌های مشترکی را برای تولید نسخه ویژه ابزار ارتباطی BlackBerry Messenger مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید انجام دادند و آخرین بسته امنیتی برای سری گوشی‌های هوشمند Galaxy راهکاری بود که به صورت مشترک توسط سیستم KNOX سامسونگ و BES12 بلک‌بری به تولید رسید.

البته باید گفت که می‌توان تا اندازه‌ای به این شایعات منتشر کرد. زیرا آنها را «الدار مورتازیان» منتشر کرده که همواره اخبار او در مورد اتفاقات مختلف حوزه فناوری درست از آب درآمده است.


​​