تلفن همراه

یک میلیارد مشترک شبکه جهانی LTE تا پایان سال 2015

«انجمن جهانی تولیدکنندگان موبایل» (GSA) تایید کرد که تعداد مشترکان جهانی مخابراتی LTE با سرعت بیشتر نسبت به دیگر فناوری‌های ارتباطی در حال افزایش است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مرکز با استناد به گزارش منتشر شده از سوی شرکت Ovum مربوط به سه ماه نخست سال جاری میلادی توضیح داد که برای سومین فصل متوالی تعداد مشترکان شبکه LTE نسبت به دیگر فناوری‌های ارتباطی موبایلی بیشتر بوده است.

طبق آخرین آمار منتشر شده، تا تاریخ 31 مارس 2015 تعداد مشترکان جهانی شبکه مخابراتی LTE بیش از 635 میلیون نفر محاسبه شده است.

«آلان هادن» مدیر تحقیقات مرکز GSA گفت: «طی یک سال گذشته 382 میلیون کاربر جدید وارد شبکه LTE شده‌اند که این رقم رشد 151.4 درصدی را نسبت به سال قبل از آن نشان می‌دهد. این اتفاق درحالی صورت گرفته است که درخواست کاربران برای خرید نسل جدید گوشی‌های هوشمند و دسترسی به اینترنت با سرعت‌ بالاتر هم افزایش یافته است».

او در ادامه توضیح داد: «توسعه شبکه مخابراتی LTE-Advanced که با نام LTE-A هم شناخته می‌شود یکی از اولویت‌های اصلی است. مرکز GSA پیش‌بینی می‌کند تا پایان سال 2015 میلادی تعداد مشترکان جهانی شبکه LTE به بیشتر از یک میلیارد نفر برسد».

لازم ذکر است در فصل نخست امسال 123.7 میلیون کاربر جدید مشترک شبکه LTE شدند که این رقم نسبت به 77.9 میلیون مشترک شبکه‌های 3G/WCDMA-HSPA حدود 58 درصد بیشتر بود. در این فصل از تعداد مشترکان شبکه مخابراتی GSM معادل 100 میلیون نفر کاسته شد.


​​