تلفن همراه

رشد 173 درصدی بازار فناوری‌های پوشیدنی در سال 2015

امسال بیش از 72 میلیون دستگاه در خانواده فناوری‌های پوشیدنی روانه بازار جهانی می‌شوند که این رقم رشد 173.3 درصدی بازار فناوری‌های پوشیدنی نسبت به سال 2014 میلادی را نشان می‌دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی IDC بر اساس آخرین بررسی‌های خود اعلام کرد که سال گذشته 26.4 میلیون دستگاه و فناوری پوشیدنی روانه بازار جهانی شد که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان امسال از 72 میلیون دستگاه هم فراتر رود.

«جیتتش اوبرانی» مدیر تحقیقات IDC در این خصوص گفت: «درخواست بازار جهانی برای خرید فناوری‌های پوشیدنی پایه‌ای که امکان نصب ابزارهای کاربردی روی آنها وجود ندارد به میزان زیاد و باورنکردنی در حال افزایش است».

او توضیح داد: «شرکت‌هایی مانند FitBit و شیائومی کمک‌های فراوانی به این بازار کردند و با عرضه محصولات ارزان‌تر از 100 دلار باعث شدند تمایل کاربران برای خرید این فناوری بیشتر شود. پیش‌بینی می‌کنیم این روند در سال 2015 سیر صعودی را دنبال کند».

او در ادامه اظهار داشت که فناوری‌های پوشیدنی هوشمند طی سال آینده رشد اصلی خود را انجام می‌دهند. محصولاتی مانند ساعت هوشمند اپل و عینک هوشمند Hololens طی سال آینده باعث می‌شوند دنیای فناوری‌های پوشیدنی به طور کامل متحول شود.


​​