فناوری اطلاعات

پشتیبانی از ویندوز ۸ متوقف می‌شود/ ویندوز خود را ارتقا دهید

منبع: مهر
کاربران ویندوز ۸ باید تا پیش از دوازدهم ژانویه سال ۲۰۱۶ سیستم خود را به ویندوز ۸.۱ ارتقاء دهند زیرا پس از آن این سیستم دیگر به روز رسانی نمی شود.
 
مرکز ماهر اعلام کرد: پشتیبانی از سیستم عامل سال ۲۰۱۲ مایکروسافت از تاریخ دوازدهم ژانویه ۲۰۱۶ متوقف خواهد شد؛ پس از آن، کاربران ویندوز ۸ دیگر نمی توانند اصلاحیه امنیتی دریافت کنند. بدین منظور، کاربران باید سیستم خود را به ویندوز ۸.۱ ارتقاء دهند.
 
با توجه به تجزیه و تحلیل صورت گرفته توسط شرکت Net Applications، تعداد سیستم های در حال اجرای ویندوز ۸ قابل توجه نیست. تخمین زده شده است که در ماه می، ۳.۹ درصد از تمامی سیستم های شخصی ویندوز در حال اجرای ویندوز ۸ و حدود ۱۴.۱ درصد در حال اجرای نسخه جدیدتر آن ویندوز ۸.۱ بوده اند.
 
کاربران باید توجه داشته باشند که برای ارتقاء سیستم از ویندوز ۸ به ویندوز ۱۰ باید ابتدا سیستم خود را به ویندوز ۸.۱ ارتقاء داده سپس به ویندوز ۱۰ ارتقاء دهند زیرا ویندوز ۸ به طور مستقیم به ویندوز ۱۰ ارتقاء داده نمی شود.
 
کاربران ویندوز ۸ دو راه دارند. یا باید سیستم خود را به ویندوز ۸.۱ ارتقاء داده و از این نسخه ویندوز استفاده کنند یا می توانند پس از ارتقاء به ویندوز ۸.۱ به آخرین نسخه از این سیستم عامل نسخه ۱۰ ارتقاء دهند.

​​