فناوری اطلاعات

ارتش آمریکا برای پشتیبانی از ویندوزXP میلیون‌ها دلار هرینه می‌کند

منبع: دیجی کالا
با این‌که کم‌تر از چند هفته تا عرضه‌ی ویندوز10 باقی مانده، ارتش آمریکا هم‌چنان برای پشتیبانی و حفظ حمایت مایکروسافت از ویندوز XP، میلیون‌ها دلار به این شرکت می‌پردازد.
 
از ابتدای خرداد ماه امسال ارتش آمریکا 30.8 میلیون دلار بابت پشتیبانی از رایانه‌های این سازمان که ویندوز XP روی آن‌ها نصب شده ، به مایکروسافت پرداخت کرده است. هم‌چنین قرار است 9.1 میلیون دلار هم برای ادامه‌ی پشتیبانی‌ مایکروسافت از این نسخه‌ی ویندوز تا سال 2017 به این شرکت پرداخت شود. 
 
شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز XP از سال 2013 به ‌پایان رسیده و مسوولان این شرکت درخصوص بد‌افزارهای مخرب و احتمال هک شدن این سیستم‌عامل به کاربران‌اش هشدار داده است. 
پس از این اقدام مایکروسافت، ارتش آمریکا اسناد محرمانه‌ای به‌دست آورده که در آن‌ها در خصوص لزوم حمایت مستمر مایکروسافت، آسیب‌پذیری سیستم‌ها و حمله‌ی احتمالی هکرها هشدار داده شده است. انتقال از ویندوز XP به دیگر سیستم‌های عامل در ارتش آمریکا از سال 2013 آغاز شده است؛ اما سرعت این انتقال کافی نبوده و در حال حاضر حداقل 100 هزار رایانه با ویندوز XP در این سازمان در حال فعالیت هستند.
 
 
براساس قرارداد بین مایکروسافت و ارتش آمریکا، این شرکت به‌روزرسانی‌های امنیتی‌اش برای ویندوزXP، مایکروسافت آفیس2003 و ویندوز سرو 2003 را صرفا برای این مجموعه ادامه خواهد داد. «استیون دیویس»، افسر اطلاعات ارتش آمریکا در این‌باره گفته است: "ارتش آمریکا متکی بر تعدادی از برنامه‌های ویندوز XP است و تا زمانی که این برنامه‌ها از رده خارج نشوند، این روند ادامه دارد."
 
دیویس در ادامه‌ی سخنان‌اش می‌گوید: "ارتش به‌سرعت در حال به‌روزرسانی رایانه‌های‌اش سیستم‌های ‌عامل‌ جدیدتر است. با این حال می‌دانیم که این فعالیت تا سال 2017 ادامه خواهد داشت و هنوز 100 هزار سیستم با سیستم‌عامل ویندوز XP در ارتش به‌خدمت گرفته می‌شوند."

​​