فناوری اطلاعات

عرضه ویندوز 10 روی حافظه‌های USB

منبع: دیجی کالا
بر اساس اخبار منتشر شده مایکروسافت می‌خواهد آخرین نسخه از سیستم‌عامل ویندوز را در کنار عرضه روی دیسک‌های DVD، روی حافظه‌های USB هم عرضه کند.
 
مایکروسافت می‌خواهد سیستم‌عامل جدید خودش را به روش‌های قدیمی به‌فروش برساند و برای همین درکنار فروش دیجیتالی، آن را روی DVD هم عرضه می‌کند. به تازگی خبری منتشر شده که به این موضوع اشاره می‌کند که این شرکت می‌خواهد درکنار عرضه این سیستم‌عامل روی DVD، آن را روی حافظه‌های USB هم عرضه کند.
 
این کار باعث می‌شود کاربرانی که از لپ‌تاپ‌های بدون درایو نوری استفاده می‌کنند هم بتوانند این نسخه را در اختیار داشته باشند. در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های تولید کننده لپ‌تاپ و سخت‌افزار روی سیستم‌های جدید خود از DVD ROM یا CD ROM استفاده نمی‌کنند. این موضوع روی الترابوک‌ها و لپ‌تاپ‌های هیبریدی بیش از پیش دیده می‌شود.
 
این سیستم‌عامل که در مرداد ماه عرضه می‌شود، به صورت رایگان دراختیار دارندگان ویندوزهای 7 و 8 قرار می‌گیرد. آخرین نسخه از سیستم‌عامل ویندوز در دو مدل Home و Pro عرضه می‌شود که به ترتیب 119 و 199 دلار قیمت دارند. براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت نسخه USB ویندوز 10، همان قیمت درنظر گرفته شده برای نسخه DVD و دیجیتالی است.

​​