اپلیکیشن

سنگ‌نوردی در سرویس Street View گوگل ممکن شد

مرکز توسعه سرویس Maps گوگل اعلام کرد که برای نخستین بار قابلیت Street View به کاربران امکان می‌دهد به صورت مجازی از صخره «ال کاپیتان» در پارک ملی یوسمایت بالا روند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گوگل با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد: «کاربران سراسر جهان از هم‌اکنون می‌توانند به صورت مجازی تجربه منحصر به‌فردی را برای صعود قله 3 هزار متری داشته باشند و به صورت شخصی در رایانه خود یک صعود عمودی را انجام دهند».

این شرکت همچنین اظهار داشت که سنگ‌نوردان می‌توانند به صورت حرفه‌ای گیره‌هایی که در دل کوه وجود دارد استفاده کنند و به صورت کاملا واقعی در فضای مربوطه قرار بگیرند.

این شرکت به منظور جمع‌آوری تصاویر این کوه مورد نیاز در سرویس Google Maps همکاری‌ گسترده‌ای را با عکاسان مختلف انجام داد و طی این پروژه افراد سرشناسی از جمله «لین هیل»، «الکس هونولد» و «تامی کالد وِل» به او کمک کردند.

کالد وِل در این خصوص گفت: «سنگ‌نوردی در یوسمایت یکی از بهترین تفریحات در زندگی من محسوب می‌شود و هم‌اکنون این تجربه زیبا می‌تواند با کاربران جهانی به اشتراک گذاشته شود. در این قابلیت جدید تصاویر پانوراما با کیفیت 360 درجه ارایه شده‌اند و این نخستین باری است که امکان سنگ‌نوردی مجازی برای کاربران فراهم می‌شود».


​​