تلفن همراه

مدیرعامل بلک‌بری: با اندروید یک گوشی کاملا ایمن می‌سازیم

Blaccberry-Android.jpg

حدود 10 روز قبل گزارش‌هایی مبنی بر احتمال تولید گوشی هوشمند اندرویدی در شرکت بلک‌بری منتشر شد و منابع آگاه اعلام کردند از پاییز امسال گوشی مذکور به دست کاربران جهانی می‌رسد. «جان چن» مدیرعامل بلک‌بری هم‌اکنون تایید کرد که این شرکت قصد تنها در صورتی اقدام مذکور را انجام می‌دهد که بتواند با اندروید یک گوشی کاملا ایمن بسازد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، او طی مصاحبه‌ای به خبرگزاری CNBC توضیح داد: «ما فقط گوشی‌های ایمن تولید می‌کنیم و بلک‌بری ایمن‌ترین گوشی در سراسر جهان محسوب می‌شود».

او گفت: «اگر روشی برای ایمن‌سازی هرچه بیشتر اندروید وجود داشته باشد، ما بسیار مشتاق خواهیم بود که مبتنی بر آن گوشی هوشمند اندرویدی بسیازیم».

برای آن دسته از کاربرانی که اطلاع کافی ندارند باید گفت که بر اساس آخرین شایعات منتشر شده، این شرکت کانادایی تصمیم گرفته است علاوه بر تولید محصولات جدید بر سیستم‌عامل اختصاصی BB10، گوشی هوشمند اندرویدی روانه بازار کند. نخستین گوشی اندرویدی این شرکت با نام Prague ارایه می‌شود که مشابه مدل BlackBerry Z3 در خانواده گوشی‌های هوشمند معمولی و به صورت کاملا لمسی عرضه خواهد شد.


​​