تلفن همراه

ITU ساختار کلی شبکه 5G را ارایه کرد

5g-phone.gif

سازمان جهانی مخابرات (ITU) نقشه اصلی برای توسعه نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی موسوم به 5G را با نام IMT 2020 ارایه کرد تا ساختار کلی این شبکه برای تمام اپراتورهای جهان مشخص شود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، به دنبال برگزاری جلسه‌ای با عنوان ITU-R Working Party 5D در سانتیاگو برای نهایی کردن چشم‌انداز نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی، ITU تمامی اهداف، فرآیندها، فرصت‌های زمانی و ... را برای توسعه سیستم‌های موبایلی 5G مشخص کرد.

سازمان جهانی مخابرات فرآیند ارایه چشم‌اندازهای مرتبط با 5G را هم‌اکنون دنبال می‌کند و برای این کار همکاری‌های گسترده‌ای با دولت‌ها و شرکت‌های مخابراتی سراسر جهان آغاز کرده است.

در جلسه مذکور همچنین موافقت شد تمام فعالیت‌ها در این زمینه می‌بایست تحت عنوان IMT 2020 انجام شود و هر شرکت مخابراتی در نقاط مختلف جهان که اقدام جدیدی انجام می‌دهد، آن را با عنوان مذکور معرفی کند. این اقدام به منظور گسترش مدون استاندارهای جهانی سازمان جهانی مخابرات انجام می‌شود تا سیستم‌های ارتباطی شبکه جهانی موبایلی به صورت مشخص توسعه یابد.

گام بعدی در این زمینه مشخص کردن جزییات فنی مربوط به زیرساخت‌های شبکه و سیستم‌های رادیویی مربوطه برای پشتیبانی از 5G است که بر اساس آن باید سناریو‌های مرتبط با آینده نیز در نظر گرفته شود.

جلسه بعدی در این زمینه با عنوان ITU-R Radiocommunication Assembly در اکتبر 2015 برگزار می‌شود تا طی آن جزییات مرتبط با IMT 2020 تکمیل‌تر شود.


​​