تلفن همراه

بریتانیا پرسرعت‌ترین خدمات 3G و 4G را در جهان ارایه می‌دهد

در زمینه خدمات پهن‌باند موبایلی بریتانیا بالاترین کیفیت را در جهان ارایه می‌دهد و بررسی‌های جدید نشان داده است میانگین سرعت خدمات 3G و 4G در این منطقه نسبت به نزدیک‌ترین رقیب بریتانیا دو برابر بیشتر است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این خبر در آخرین گزارش مرکز Akamai اعلام شده است. این مرکز به صورت سالانه وضعیت کیفیت اینترنت در کشورهای مختلف جهان را بررسی می‌کند و در گزارش جدید خود اعلام کرده است که میانگین سرعت استفاده از اینترنت موبایلی در بریتانیا 20.4 مگابیت در ثانیه است.

در حالی که سازمان Ofcom به عنوان مرکز تنظیم قوانین مخابراتی و رادیویی بریتانیا سرعت اینترنت موبایلی در این کشور را طی فصل نخست سال 2015 میلادی 15 مگابیت در ثانیه گزارش کرده بود، ثبت رکورد 20.4 مگابیتی توسط عموم کاربران این کشور رشد 27 درصدی را در این زمینه نشان می‌دهد.

در مقایسه با بریتانیا، دانمارک رتبه دوم این لیست را به خود اختصاص داده و میانگین سرعت دسترسی کاربران آن به اینترنت موبایلی 10 مگابیت در ثانیه بوده است.

رتبه سوم این لیست با میانگین سرعت 8.9 مگابیت در ثانیه در اختیار سوئد است، روسیه با سرعت 7.5 مگابیت در ثانیه در رتبه چهارم ایستاده است و آمریکا با میانگین سرعت 4 مگابیت در ثانیه نیز رتبه پنجم را به دست آورده است.

مرکز Akami همچنین توضیح داد که بین تمام کشورهای جهان استرالیا بالاترین پیک سرعت را داشته است. در حالی که برای بریتانیا میانگین پیک سرعت اینترنت موبایلی 149.3 مگابیت در ثانیه گزارش شده است، این رقم برای بریتانیا 90.9 مگابیت در ثانیه گزارش شد.


​​