تلفن همراه

به‌روزرسانی سونی برای کاهش بیش از حد دما در +Xperia Z3

سونی ماه گذشته تایید کرد تراشه Snapdragon 810 در دو گوشی هوشمند Xperia Z3+ و Xperia Z4v با افزایش بیش از اندازه دما مواجه می‌شود که البته شرکت کوالکام هنوز این مسئله را تایید نکرده است. با این وجود شرکت سونی به‌روزرسانی 28.0.A.7.24  را برای دو گوشی مذکور عرضه کرد تا مشکل افزایش دما برطرف شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این ابزار به‌روزرسان 70 مگابایت حجم دارد و روی نسخه 5.0.2 اندروید نصب می‌شود. اگر هم‌اکنون در منطقه‌ای که زندگی می‌کنید گوشی هوشمند Xperia Z3+ و Xperia Z4v را با این نسخه از اندروید مورد استفاده قرار می‌دهید، می‌توانید ابزار به‌روزرسان را از طریق گوشی یا رایانه شخصی در اختیار بگیرید و آن را به راحتی نصب کنید.

البته هنوز به طور دقیق مشخص نشده است که سونی چگونه با این ابزار 70 مگابایتی توانسته است مشکل افزایش دما را در گوشی‌های خود برطرف کند. آسان‌ترین روش این است که سرعت پردازش در پردازنده مرکزی و پردازنده گرافیکی کاهش یابد. اما به نظر می‌رسد که سونی به راهکارهای بهتری دست یافته است.

لازم به ذکر است شرکت HTC برای گوشی هوشمند One M9 با مشکل مشابه مواجه شده بود و سرانجام با کاهش سرعت پردازنده مرکزی توانست آن را حل کند. این اتفاق با عرضه یک به‌روزرسانی برای گوشی M9 انجام شد و پس از نصب آن مشکل افزایش دما در Snapdragon 810 برطرف شد.


​​