تلفن همراه

نخستین شبکه LTE-A جهان با دو باند فرکانسی در عربستان راه‌اندازی می‌شود

شرکت مخابراتی Zain عربستان سعودی و شرکت چینی هوواوی به صورت مشترک اعلام کردند که برای نخستین بار در جهان شبکه LTE-A با دو باند فرکانسی Band 1 و Band 3 را راه‌اندازی می‌کنند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اوپراتور Zain با راه‌اندازی شبکه مخابراتی LTE-A به کمک هوواوی به مشترکان خود امکان می‌دهد با سرعت 150 مگابیت در ثانیه به اینترنت بی‌سیم دسترسی داشته باشند. با این اتفاق تمام مشترکان Zain در نقاط مختلف عربستان می‌توانند از این سرعت بهره‌مند شوند.

شبکه جدید نه تنها ظرفیت اوپراتور مخابراتی را دو برابر می‌کند، بلکه کاربران می‌توانند سرعت بارگذاری‌های اینترنتی را از 75 مگابیت در ثانیه به 150 مگابیت افزایش دهند تا عربستان بتواند خود را با استانداردهای جهانی سازگار کند.

شرکت Zain در جریان همکاری استراتژیک خود با هوواوی همچنین طرحی را با عنوان Tech City به مرحله اجرا می‌گذارد که به موجب آن پروتکل‌های ویژه برای فهم هرچه بهتر تجربیات کاربری تصویب می‌شود. بر اساس این پروتکل‌ها کاربران سعودی می‌توانند از کیفیت بالاتر تماس‌های صوتی، خدمات وب و ارتباطات ویدیویی بهره‌مند شوند.


​​