تلفن همراه

پرداخت آنلاین از طریق عکس سلفی ممکن می‌شود

شرکت MasterCard در حال آزمایش ابزار کاربردی جدیدی برای گوشی‌های هوشمند است که به کاربران امکان می‌دهد هویت خود را از طریق اسکن صورت انجام دهند تا نقل و انتقالات مالی آنها در فضای آنلاین آسان‌تر شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، برای این کار کاربران می‌بایست ابزار کاربردی MasterCard را روی گوشی هوشمند خود نصب کنند و پس از تکمیل مراحل مختلف، بخش دوربین سلفی را فعال کنند و هر زمان که ابزار از آنها خواست پلک بزنند.

«آجای بهالا» مدیر امنیت شرکت MasterCard در این خصوص توضیح داد: «نسل جدید زندگی خود را با عکس‌های سلفی پیش می‌برد ... من فکر می‌کنم آنها از این قابلیت استقبال خواهند کرد. آنها درمیابند که این قابلیت تا چه اندازه کاربردی خواهد بود».

در حال حاضر کاربران مجبورند در فرآیند خریدهای آنلاین قابلیتی با نام SecureCode را در اختیار بگیرند و علاوه بر آن از رمز عبور خود هم استفاده کنند.

با این وجود باید توجه داشت که رمز عبور می‌تواند فراموش شود، سرقت شود یا توسط هکرها رهگیری شود.

شرکت MasterCard هم‌اکنون ابزار کاربردی خود را روی 500 کاربری که در گوشی هوشمند خود از اثر انگشت استفاده می‌کنند، آزمایش می‌کند. هنوز به درستی مشخص نیست نسخه نهایی این ابزار از چه زمان وارد بازار جهانی می‌شود.


​​