فناوری اطلاعات

حذف نام ایکس‌باکس از نرم‌افزارهای مایکروسافت

منبع: دیجی کالا
زمان زیادی تا عرضه‌ی ویندوز 10 نمانده است و مایکروسافت می‌خواهد اسم سرویس‌های موسیقی و ویدیوی‌اش را عوض کند.
 
مایکروسافت حدود دو ماه پیش اعلام کرد که می‌خواهد اسم Xbox را از روی نرم‌افزارهای Xbox Videos یا Xbox Music بردارد. با توجه به اینکه کمتر از یک ماه تا عرضه‌ی ویندوز 10 باقی مانده است، مایکروسافت از اسم جدید نرم‌افزار موسیقی‌اش رونمایی کرده است.
 
مایکروسافت گفته که اسم نرم‌افزار موسیقی‌اش Groove است، بدون هیچ پسوند و پیشوندی مثل «مایکروسافت» یا حتی «موزیک». در عمل، Groove کاملا مشبه Xbox Music است، اما ظاهر آن مقداری تغییر کرده و شبیه ویندوز 10 شده است. قرار است این نرم‌افزار در طول زمان تغییراتی هم کند، اما تنها قابلیت جدیدی که اخیرا به آن اضافه شده، قابلیت تغییر رنگ ظاهر آن است.
 
مایکروسافت نرم‌افزار Groove را برای کسانی ساخته است که مجموعه‌ای بزرگ از فایل‌های موسیقی دارند و این نرم‌افزار قرار نیست مثل Spotify یا Apple Music به‌صورت رایگان برای افراد موسیقی پخش کند. نرم‌افزار Groove این قابلیت را به افراد می‌دهد تا فایل‌های‌شان را در هر دستگاهی که از این نرم‌افزار پشتیبانی می‌کند (مثل ایکس‌باکس یا ویندوز فون)، داشته باشند و بتوانند همه‌جا به موسیقی‌شان گوش دهند. کاربران Groove می‌توانند موسیقی‌هایی که در این سرویس فروخته می‌شود را جداگانه خریداری کنند، یا اینکه سالی 99 دلار بدهند و به تمام آن‌ها دسترسی داشته باشند.
 
به‌غیر از Xbox Music، اسم نرم‌افزار Xbox Video هم تغییر کرده است. قرار است این نرم‌افزار در ویندوز 10، Movies & TV نام داشته باشد. این نرم‌افزار هم می‌تواند فایل‌های روی کامپیوتر را اجرا کند و هم به فروشگاه ویندوز دسترسی داشته باشد.
ویندوز 10 قرار است 29 ماه جولای (هفتم مرداد) عرضه شود.

​​