تلفن همراه

425 شبکه LTE در 145 کشور جهان خدمات‌رسانی می‌کنند

هم‌اکنون بیش از 635 میلیون کاربر جهانی عضو شبکه مخابراتی LTE هستند و بررسی‌ها نشان می‌دهد تنها در فصل نخست سال جاری میلادی تعداد آنها رشد 150 درصدی را تجربه کرده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کارشناسان بر این باورند که شبکه مخابراتی LTE و خدمات وابسته به آن طی یک دهه آتی بیشترین رشد خود را تجربه می‌کند و حتی با روی کار آمدن نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی موسوم به 5G باز هم از محبوبیت LTE کاسته نمی‌شود.

شرکت 4G Americas‌ ضمن انتشار استاندارد جدید 3GPP Release 12 گزارش جامعی منتشر کرد و در آن توضیح داد که ارایه نسل جدید خدمات ارتباطی مبتنی بر شبکه مخابراتی 4G تمایل کاربران را برای استفاده از این قبیل سرویس‌ها افزایش می‌دهد.

این مرکز توضیح داد هم‌اکنون 425 شبکه مخابراتی LTE در 145 کشور جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که با افزایش سرمایه‌گذاری‌ها پیش‌بینی می‌شود بر این تعداد افزوده شود.

«جیم سیمور» مدیر گروه مهندسی سیسکو که وظیفه تنظیم گزارش نهایی 3GPP را نیز برعهده داشت در این خصوص گفت: «آینده درخشانی در انتظار شبکه موبایلی LTE است و پیش‌بینی می‌کنیم فناوری‌های مرتبط با آن طی دهه آتی بسیار گسترش یابد».

او توضیح داد دو فناوری HSPA+ و LTE طی دهه آتی بیشترین محبوبیت را نزد کاربران جهانی خواهند داشت و این در حالی است که از سال 2020 میلادی نیز نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی با نام 5G روی کار می‌آید.


​​